Skip to main content

قطعات خاص، سران برجسته‌ی طالبان را در فراه کُشتند

قطعات خاص

در جریان عملیات‌های خاص و شبانه نیروهای کماندو در فراه، شماری از سران برجسته طالبان در این‌ولایت از پا درآمده‌اند.

مقام‌های محلی ولایت فراه می‌گویند که با آغاز این عملیات، حملات طالبان به میزان چشمگیری کاهش یافته است.

دادالله قانع، منشی شورای ولایتی فراه می‌گوید که احتمال افزایش تلفات نیروهای امنیتی ناشی از درگیری مسلحانه در ولسوالی بالابلوک این ولایت وجود دارد که تا اکنون چهار سرباز کماندو و هفت طالب مسلح کشته شده‌اند. این رویداد سه‌شنبه‌شب در منطقه گندآب ولسوالی بالابلوک روی داده است.

آقای قانع گفت: "در این درگیری نیروهای کماندو هم شهید شدند و بر مخالفان مسلح هم تلفات سنگینی وارد شده است. شمار تلفات کماندوها بر اساس گزارش‌های رسیده، شش یا چهار تن است."

پس از شدت درگیری‌ها در ولایت فراه، نیروهای کماندو با تجهیزات نظامی از کابل آمده‌اند و عملیات شبانه علیه طالبان راه‌اندازی می‌کنند.

در جریان عملیات این نیروها، تا اکنون شماری از قوماندانان برجسته طالبان کشته شده‌اند.

فضل احمد شیرزاد، قوماندان امنیه فراه می‌گوید: "نیروهای امنیتی ما کوشش می‌کنند که بیش از این عملیات خاص و تصفیوی را راه‌اندازی کنند تا شاهراه‌ها و راه‌های ولسوالی‌ها به گونه کامل به روی مردم باز شود."

در همین‌حال فرید بختور، رییس شورای ولایتی فراه، خواهان اعزام نیروهای بیشتر و تجهیز نیروهای مستقر در این ولایت است.

او تاکید می کند که باید منابع عایداتی و ماشین جنگی طالبان در این ولایت از بین برده شود.

بختور می‌گوید: "بار دیگر از حکومت می‌خواهیم که ولایت فراه هم از لحاظ تشکیلات و هم از لحاظ تجهیزات و وسایل باید به گونه‌ای درست اکمال شود."

ولایت فراه در ماه‌های اخیر شاهد درگیری‌های خونین بوده است. طالبان بارها خود را به دروازه‌های شهر فراه رسانده‌اند و برای چندین‌روز با نیروهای امنیتی درگیر شده‌اند. اما اکنون نیروهای کماندو برای از بین‌بردن لانه‌های امن طالبان، عملیات شبانه به راه انداخته‌اند.